Адвокатами Мельниченко Микола Неділько та Павло Сичов відвідають посольство Італії в Україну, щоб отримати офіційну інформацію щодо затримання Миколи Мельниченка, пише "КомерсантЪ-Украина».
Також захисники намагаються встановити з затриманим зв'язок.
За словами Неділька італійський суд має вирішити, або екстрагувати Мельниченка в Україну, або відпустити на свободу. Суд також може вирішити екстрадувати затриманого в США, оскільки відносно нього та членів його сім'ї за розпорядженням Парламентської асамблеї Ради Європи діє програма захисту свідків в рамках кримінальної справи, порушеної за фактом вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. До того ж, Мельниченко обрав американський варіант цієї програми.
«Зараз в Україні життю і здоров'ю Миколи Мельниченка загрожує небезпека», – вважає адвокат.
«Під час перельоту його буде супроводжувати тільки український конвой, і я не впевнена, що він долетить до нашої країни живим і здоровим. Коля останнім часом працював над дуже небезпечними для діючої влади проектами. Ці проекти пов'язані ще зі «старим касетним скандалом», коли в 2000 році лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз оприлюднив записи, зроблені Миколою Мельниченком в кабінеті президента Леоніда Кучми, які могли свідчити про причетність глави держави до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе», – розповіла цивільна дружина Мельниченка Наталія Розинська.
Водночас, адвокати також готовій надати італійській стороні документи, що свідчать про необ'єктивність судових процесів над колишнім майором держохорони, тиск на нього, його адвокатів і близьких, а також факти замаху на його життя.
«Якщо Італія погодиться видати Миколи Мельниченка Україна, мені буде незрозуміло, чому тоді Арсена Авакова (затриманого в Італії в березні. – Ред.) відмовилися екстрадувати в Україну», – наголосив Неділько.
У Генеральній прокуратурі (ГПУ) не коментують ситуацію, що склалася.
"У нас поки немає офіційних документів про його затримання. Як тільки у нас вони з'являться, тоді можна буде говорити про подальші кроки Генпрокуратури", – заявив керівник прес-служби ГПУ Юрій Бойченко.
Як повідомлялось, 3 серпня Миколу Мельниченка затримали в Італії, нібито, за ордером українського Інтерполу.
Міністерство закордонних справ підтвердило затримання колишнього співробітника президентської охорони Миколи Мельниченка в Неаполі.
Наразі Мельниченка утримують у найбільшій в'язниці Неаполя – Поджореале. Поліцейські аеропорту, в якому Мельниченка затримали після прибуття з Вашингтону, телефоном повідомили, що екс-майор не просто затриманий, а заарештований.
За даними поліції, Мельниченку призначать офіційного захисника з боку держави.
Зв'язок із Мельниченком відсутній. Додзвонитися до нього не можуть навіть його українські адвокати.
У тюрмі повідомили, що екс-майор не має дозволу на спілкування – це має вирішити суд.