"Цей закон став відповіддю багаторічним надіям, сподіванням і зверненням наших земляків. Його ухвалення – це відновлення справедливості для людей, які через непрофесійну і необдуману політики наших попередників у владі, виявилися утиснутими в своїх правах", – говориться в заяві.
Проте депутати облради також нагадали, що українська мова захищена Конституцією і висловили стурбованість спробами своїх опонентів «використати ухвалення закону для дестабілізації суспільства».
У заяві наголошується, що «нагнітання напруженості та створення гострого протистояння замість конструктивного діалогу і участі в роботі щодо вдосконалення мовного законодавства є лише проявом агресивної виборчої кампанії, початої опозицією».
Депутати облради запевнили, що «ретельна професійна експертиза на відповідність закону європейським нормам», про яку говорив президент Віктор Янукович. «покладе край спекуляціям навколо закону і маніпуляціям з громадською думкою». «Ми глибоко переконані, що після проходження всіх експертиз закон буде підписаний і набуде чинності, що дасть безперечний імпульс розвитку регіонів і України в цілому», – говориться в заяві.
Голова Донецької облради Андрій Федорук, коментуючи на прес-конференції після сесії озвучену депутатами заяву, сказав, що вона лише доводить, що весь депутатський корпус облради одностайно підтримує ухвалений парламентом закон про мови.
На запитання про можливості фінансування і реалізації цього закону після підписання його президентом, Федорук сказав, що поки що це питання не обговорювалося.
«З приводу фінансування, я думаю, що питання буде розглянуто, коли нам необхідно буде реалізувати цей закон у себе. Тому ми порахуємо, скільки потрібно коштів для реалізації, свої пропозиції внесемо і після цього вже точно можна сказати, в яку суму це обійдеться», – пояснив голова облради.
Нагадаємо, 31 липня голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав закон про мови і направив документ на підпис президенту Віктору Януковичу.
27 липня Донецька міська рада під час пленарного засідання прийняла заяву на підтримку мовного закону.