На Банковій усвідомлюють, що мовний закон суперечить Конституції

31 Липня 2012, 18:44

"Прийняття закону відбулося з грубим порушенням вимог статей 47, 116-122, 130 закону "Про Регламент Верховної Ради", а значна частина положень закону не узгоджується з відповідними положеннями Конституції України та міжнародних документів, ратифікованих Україною, зокрема Європейської хартії регіональних мов і мов меншин", – йдеться у відповіді.

Окрім того, радник президента стверджує, що закон суперечить рішенню конституційного суду від 14 грудня 1999 року № 10рп/99 у справі про офіційне тлумачення положень статті 10 Конституції щодо застосування державної мови.

Ставнійчук звертає увагу, що, що, відповідно до Конституції, президент вирішить долю цього документу після його надходження на підпис в установленому порядку.

Як повідомлялось, 31 липня голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав скандальний закон про мови і направив документ на підпис президенту Віктору Януковичу.

Опозиція наголошує, що підписавши закон про мовну політику, Литвин став співучасником злочину, який полягає у прямому порушенні вимог статті 10 Конституції, яка разом із рішеннями Конституційного Суду, чітко врегульовує порядок використання мов в Україні.

«Цей крок став ганебною крапкою в кар’єрі безпринципного політикана, який готовий заради власного порятунку порушити як закони, так і норми моралі», – йдеться в заяві опозиції.

В опозиції також нагадали, що 30 липня за поданням фракції Партії регіонів більшість підтвердила свою довіру спікеру парламенту.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №9073 "Про основи державної мовної політики"