Вона зазначила, що в адміністрацію президента закон поки не надійшов. "Про те, що закон підписаний главою парламенту, я дізналася з преси, де є посилання на сайт Верховної Ради. Але я можу підтвердити, що до президента у зв'язку з інформацією про підписання закону насправді звернулися представники української інтелігенції. Вони просять про термінову зустріч з главою держави для обговорення ситуації, що склалася", – сказала радник президента.
За словами Герман, відомі громадські діячі, вчені та письменники, загалом більше 10 людей, просять президента про те, щоб така зустріч відбулася "вже завтра".
У той же час вона зазначила, що протокол Януковича повідомляє про заздалегідь узгоджений графік президента, який, як правило, не змінюють спонтанно. "Але я знаю президента і вірю, що Віктор Федорович знайде можливість обговорити таку важливу і непросту проблему з лідерами громадської думки. Тому будемо чекати відповіді президента", – сказала Герман.
"Єдине, в чому я впевнена і про що я вже говорила, – це те, що президент своїм рішенням не образить жодну соціальну групу: ні тих людей, які рідною вважають українську мову, ні тих, хто рідною вважають російську або іншу мову" , – резюмувала вона.
Як відомо, 31 липня, глава Верховної Ради Володимир Литвин підписав закон "Про основи державної мовної політики", що розширює застосування російської мови на регіональному рівні. Документ направлений на підпис президенту.
У на початку липня члени Громадської гуманітарної ради при президентові виступили проти "узаконення російської мови як другої державної в Україні".
Наприкінці червня 300 громадських діячів створили Всеукраїнський комітет для захисту української мови.
Нагадаємо радника президента Марина Ставнійчук вважає, що мовний законопроект суперечить положенням Конституції України та міжнародним документам, ратифікованим Україною, зокрема Європейській хартії регіональних мов і мов меншин.