«Володимир Литвин не мав жодного права підписувати антиукраїнський закон про мови, тому що ані в першому, ані в другому читанні його не ухвалювали. Такого закону просто не існує. Порушення Конституції та регламентних норм і процедур були настільки кричущими, що немає жодних правових підстав вважати цей стос паперів законодавчим актом», – вкотре наголосили в об’єднаній опозиції.
Опозиція вказує, що підписавши закон про мовну політику, Литвин став співучасником злочину, який полягає у прямому порушенні вимог статті 10 Конституції, яка разом із рішеннями Конституційного Суду, чітко врегульовує порядок використання мов в Україні.
«Цей крок став ганебною крапкою в кар’єрі безпринципного політикана, який готовий заради власного порятунку порушити як закони, так і норми моралі», – йдеться в заяві.
В опозиції нагадали, що в понеділок, 30 липня за поданням фракції Партії регіонів більшість підтвердила свою довіру спікеру парламенту. "Відразу після голосування у понеділок стало зрозуміло, що задля такого політичного викрутасу регіонали знайшли «достатні» аргументи для фракції Блоку Литвина та спікера особисто. Ясна річ, що підписувати антиконституційний закон Литвин погодився в обмін на його збереження на посаді голови так званої Верховної Ради, а члени його фракції прийняли хабар від Януковича у вигляді включення їхніх тушок до прохідної частини списку Партії регіонів», – йдеться в заяві.
Як повідомлялось, у вівторок, 31 липня, голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав скандальний закон про мови і направив документ на підпис президенту Віктору Януковичу.
30 липня Верховна Рада на позачерговій сесії відмовилася звільнити спікера парламенту Володимира Литвина.