Він переконаний, що жодні правки цьому законопроекту не допоможуть і президент Віктор Янукович навряд чи зможе запронувати якийсь компроміс.
"Я знаю всю цю історію навколо цього провокативного, українофобського законопроекту Колесніченка і Ківалова. Немає що виправляти у цьому законі. Його треба викинути у смітник і готувати новий закон", – переконаний нардеп.
Кендзьор додав: "У сьогоднішніх умовах, зважаючи на те, що тема мови у суспільстві десь у третьому десятку у переліку тих проблем, які є пекучими, загальними і дуже важливими для українського суспільства. То я би пропонував, зважаючи на цю ситуацію, на те, якою ця тема є провокативною, як за неї провокатори завжди вхоплюються і у найнепотрібніший момент, – цей закон просто треба відкинути".
Політик запевнив, що українська мова має достатній захист Конституцією України, зокрема статею 10. Але, на думку нардепа, саме її, а не інші мови, ще варто розвивати і захищати.
"Якби це дійсно була українська влада, то вона б розуміла, яку Голгофу пройшла українська мова… А починаючи від часів Петра I до встановлення незалежності – це було понад 172 акти злочинів, які були скеровані на заборону, знищення, обмеження функцій української мови. Ми можемо справді дивуватися, як в таких умовах ми все таки зберегли свою українську мову", – наголосив Кендзьор.
За його словами, "якби це була дійсно українська влада і розуміла б це, вона би не ущемляючи мови національних меншин, мала б робити мудро, толерантно ті кроки, які би підвищували би статус української мови".
"Щоб вона у відповідності до Конституції звучала у дитячих садочках, у школах, у вишах, в усіх державних установах, на радіо і телебаченні. Оце б мало би бути завданням української влади", – наголосив політик.
Кожен громадянин України, не зважаючи на свою національність, зобов'язаний знати українську мову, переконаний нардеп: "Є незаперечна зрозуміла формула, що коли ми маємо унітарну державу, то кожен громадянин України, якого б походження він не був: росіянин, поляк, єврей, болгарин грек і т.д., він щоб повноцінно адаптуватися у життя українського суспільства, зобов'язаний знати державну мову, плекаючи свою мову, свої традиції і т.д. Так як це є у нормальних цивілізованих державах".
Намагання проштовхнути мовний законопроект регіоналів, Кендзьор вважає "колоніальною політикою Кремля".
Як повідомлялось, об'єднана опозиція вважає, що спікер парламенту Володимир Литвин не має жодного права підписувати закон «Про засади державної мовної політики», адже він був ухвалений неконституційним шляхом.
Нагадаємо, 30 липня голова фракції ПР Олександр Єфремов заявив, що у Литвина немає юридичних підстав для того, щоб не підписувати закон про мовну політику, після того як Рада на позачерговій сесії розглянула і відхилила проекти постанов про внесення змін і доповнень у цей закон, а також проекти скасування цього закону.
Опитані Тижнем експерти розійшлися у думках щодо того, чи підпише Литвин закон про засади державної мовної політики.
3 липня Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики», що викликало хвилю протестів по всій Україні. Опозиція заявляла, що закон прийнятий з суттєвими порушеннями.