У Мексиці за 12 років вбито 82 журналіста

27 Липня 2012, 07:17

За висновками комісії, безкарність винних у нападах на журналістів пояснюється, в основному, нездатністю влади розслідувати злочини.

Урядова комісія з прав людини встановила, що з 2000 року в Мексиці було убито 82 журналіста і ще 16 пропали без вісті. За цей же період відбулися 28 нападів на офіси засобів масової інформації або транспорт медійних компаній.

На думку членів комісії, тільки прийняття закону про захист журналістів і правозахисників могло б сприяти поліпшенню ситуації.

За повідомленням агентства Associated Press, дані про напади на журналістів, які має мексиканська прокуратура, відрізняються від даних правозахисників. Так, за інформацією прокуратури, з 2006 року 67 журналістів вбито і 14 пропали без вісті.

Як повідомлялось, нещодавно Генпрокуратура України запевнила, що принципово реагує на порушення законів щодо прав журналістів та представників засобів масової інформації. Зокрема, «у поточному році до органів прокуратури надійшло 33 звернення представників засобів масової інформації, за якими проводилися перевірки, надавались роз’яснення та приймались процесуальні рішення». Проте Генпрокуратура навела лише два випадки «особливого контролю» та «принципової реакції».

Нагадаємо, міжнародна організація "Репортери без кордонів" констатує різке погіршення стану свободи слова в Україні. Зокрема, тільки в червні організація зафіксувала 15 випадків обмеження свободи слова в Україні: перешкоджання журналістській діяльності, напади на журналістів, тиск на них.

Зокрема, у червні двічі було скоєно напади на журналістів із програми "Гроші" телекомпанії "Студія "1+1".

З початку року побито 8 журналістів, у тому числі в Києві фотографа інтернет-видання tochka.net Віталія Лазебника.

У найбільш небезпечних міст лідирує Донецьк, де в січні 2012 року побили 3 журналістів і блогера-правозахисника під час зйомок прострочених продуктів у супермаркеті "Сокіл" і ще 3 журналістів під час зйомок акції протесту, в червні 2012 року стався інцидент із журналістом Максимом Касьяновим, а в липні 2011 року підпалили квартиру журналіста Олексія Мацуки.

Показово, що за весь 2011 рік таких випадків  зафіксовано 35, а за трохи більше ніж півроку 2012, за версією Гепрокуратури, – 33.