Депутат Івано-Франківської облради заявляє, що проти нього порушено справу за організацію “мовного пікету”

26 Липня 2012, 01:46

"У п'ятницю до мене зателефонував заступник начальника відділу дільничних інспекторів міліції Івано-Франківського міськвідділу внутрішніх справ Ілійчук і повідомив, що має взяти в мене пояснення за фактом порушення кримінальної справи блокування адміністративного будинку облдержадміністрації, оскільки перший заступник голови ОДА Василь Плав'юк звернувся до міліції з цього приводу", ‒розповів депутат.

За словами Поповича, окрім цього, він дізнався від міліціянта, що вже відібрано 20 пояснень у службовців ОДА. Бракує лише пояснення свободівця "як головного фігуранта справи". Також Василя Поповича по телефону викликали в міліцію для дачі пояснення, проте він відмовився, тому зустріч із правоохоронцями з метою взяття пояснення відбулася в партійному  офісі обласної організації.

За словами свободівця, міліціянти показували йому чималий том справи й постанову про її порушення, проте зробити ксерокопію документу не дозволили, мотивуючи це таємницею слідства. Поповичв свою чергу  відмовився давати пояснення.

"Це звичайний політичний наїзд, це залякування мене як опозиційного до режиму Януковича депутата і політика", ‒підсумував  Попович.

Як повідомлялось, на початку липня в Івано-Франківську додому до Петра Шкутяка, голови голодуючих під Українським домом в Києві на знак протесту проти мовного закону, приходила міліція й спробувала вручити повістку

Читайте також: Влада бореться із захисниками мови кримінальними справами, протоколами та штрафами

3 липня парламент прийняв закон "Про основи державної мовної політики" (автори Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов, обидва з Партії регіонів). Він зберігає за українською мовою статус державної, надаючи при цьому статус регіональних мов, які є рідними і використовуються не менш ніж 10% громадян, що проживають на одній території. Закон допускає ведення діловодства на регіональних мовах, а також ведення юридичної та судової документації, навчання, теле- і радіомовлення.

Його прийняття спровокувало хвилю протестів. Основним з них стала акція біля Українського дому в Києві.