"Це було б гідно осуду, якби хто-небудь в Сирії розглядав можливість застосування зброї масового ураження – хімічної зброї", – заявив генсек ООН в ході візиту до Сербії.
"Я щиро сподіваюся, що міжнародне співтовариство зверне на це увагу, щоб нічого подібного не відбулося", – додав Пан Гі Мун.
ПІзніше президент США Барак Обама застеріг президента Сирії Башара Асада від вчинення «трагічної помилки» – застосування хімічної зброї. Обама попередив, що якщо запаси хімічної зброї будуть використані сирійським режимом, то Асаду доведеться за це відповідати перед світовою спільнотою і США.
В той же час офіційний представник держдепартаменту США Вікторія Нуланд заявила на брифінгу в понеділок, що використання хімічної зброї сторонами конфлікту в Сирії неприйнятно, і США працюють над тим, щоб донести свою позицію до сирійського керівництва і опозиції.
Також у понеділок голова опозиційної сирійського національної ради (СНС) Абдельбасед Сейда під час зустрічі з керівником МЗС Туреччини Ахметом Давутоглу закликав міжнародне співтовариство перешкодити застосуванню режимом Башара Асада хімічної зброї, передає телекомпанія NTV.
Як повідомлялось у понеділок представник МЗС Сирії заявив, що країна може застосувати хімічну зброю у разі іноземного військового втручання.
Минулого тижня колишній сірійський дипломат Наваф Фарес, який перейшов на бік опозиції, заявив, що Башар Асад не зупиниться перед застосуванням хімічної зброї проти власних громадян.