Як ідеться у доповіді, бльшою частиною цієї суми володіють всього 92 тис. осіб, в цілому ж офшорні рахунки використовують близько 10 млн осіб.
Отримана сума відповідає десятій частині всього обсягу світового багатства, оціненого Credit Suisse у 2011-му році у $231 трлн. При цьому при оцінці схованих від оподаткування коштів Хенрі враховував лише фінансові активи. Нерухомість, предмети розкоші, яхти та інше до уваги не бралися.
У глобальному масштабі найбільший результат у Китаю – $1,189 трлн, але виведені ці кошти були за 40 років. На другому місці — Росія, з якої з 1990 року було виведено $798 млрд. На третьому місці з відтоку капіталу на офшорні рахунки знаходиться Корея з $779 млрд. Далі йдуть Бразилія ($520 млрд), Кувейт ($496 млрд), Мексика ($417 млрд), Венесуела ($406 млрд) і Аргентина ($399 млрд). З України після 1990 року на офшорні рахунки перевели $167 млрд, з Казахстану – $138 млрд.
За словами економіста, значна частина виведених з України та Росії коштів (після розпаду СРСР — ред.) була отримана в результаті приватизації держактивів у 1990-ті роки. Частина цих грошей, виведених на офшорні рахунки, змінила «прописку» і повертається у вигляді інвестицій, що проходять офіційно як «іноземні».
Якщо виходити з того, що весь обсяг коштів приносить своїм власникам 3% річних, то 30%-й податок тільки на цей прибуток дав би зазначеним країнам $190-280 млрд на рік. Це вдвічі більше, ніж розвинені країни направляють на допомогу менш забезпеченим.
Представник організації Tax Judtice Network, яка виступає проти офшорних рахунків, Джон Крістенсен заявив, що шокований отриманими сумами.
«Але що насправді шокує — це те, що найбільші світові банки (названі у доповіді pirate banks — ред.) по вуха замішані в тому, що допомагають своїм заможним клієнтам ухилятися від податків і переводити кошти в офшори. Ми говоримо про відомі бренди — HSBC, Citigroup, Bank of America, UBS, Credit Suisse. Все це найбільші імена, і вони найчастіше повністю усвідомлюють те, що допомагають своїм клієнтам йти від сплати податків», — зазначив Крістенсен. Він також додав, що часто діяльність банків у цьому напрямі є незаконною.
У дослідженні Tax Justice Networks розглядаються 139 держав з числа країн із середнім і нижче середнього рівнем доходів, на які припадає 85% світового населення, 51% світового ВВП за паритетом купівельної спроможності, 75% світових золотовалютних резервів і $4,1 трлн зовнішнього боргу .
Для дослідження були використані офіційні дані МВФ, Світового банку, ООН і центральних банків різних держав світу.
Нагадаємо, Кіпр є тією країною офшорної зони, де заможні україці зберігають свої статки. За словами нині ув'язненого екс-міністра Юрія Луценка, з України щорічно понад 200 млрд грн виводяться в офшорні зони. За даними народного депутата Юрія Кармазіна, «понад 90% українського капіталу стабільно щороку виводиться на Кіпр». При цьому, «ці суми складають мільярди доларів. Це ті суми, які втрачаються державним бюджетом», – каже він.