«Цей склад парламенту безперечно нічого не зробить. У влади є своє бачення, вона вже про нього заявила. Змінювати його в розпал виборчої кампанії вона не буде, оскільки, на думку Партії регіонів, це буде сприйнято як слабкість. Тому зміни у мовній політиці можна очікувати лише в новому складі парламенту», – вважає експерт.
Він зазначив, що зареєстровані опозиціонерами законопроекти про мову можуть бути розглянуті нинішнім складом парламенту, однак не ухвалені.
«Цими законопроектами опозиція показує своє бачення мовної політики. Одна річ – про це заявляти, а інша річ – підтверджувати це законодавчими ініціативами. Це абсолютно нормальний крок, який мав бути незалежно від виборів. І який, власне кажучи, був потрібен опозиції як ще одне підтвердження серйозності ставлення опозиції до мовного питання», – зазначив Таранн.
Він також підкреслив, що при ухваленні закону про мови авторства «регіоналів» Ківалова-Колесніченка було «порушено всі мислимі і немислимі процедури». Цей закон, за словами експерта, «заблокував роботу парламенту». «І, до речі, заблокує все суспільство, якщо він вийде за межі парламенту і буде підписаний», – зазначив він.
«Тому він просто буде скасований якщо не судом, то наступним складом парламенту», – упевнений Таран.
Нагадаємо, 3 липня був ухвалений в цілому закон «Про основи державної мовної політики» (автори Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов, обидва з Партії регіонів). За проголосувало 248 карток народних депутатів.
У Верховній Раді зареєстровано два законопроекти від опозиції: законопроект «Про обов'язкове володіння та використання державної мови» Ігоря Палиці (НУНС) та законопроект «Про державну мову» Миколи Катеринчука (НУНС).