Після ратифікації Росія придбала членство СОТ і прийняла на себе зобов'язання, які передбачені багатосторонніми торговельними угодами. Протокол стає частиною правової системи РФ. У разі якщо протоколом встановлено інші правила, ніж передбачені російським законодавством, будуть застосовуватися правила протоколу.
Документ був прийнятий Державною Думою 10 липня 2012 і схвалений Радою Федерації 18 липня 2012 року.
Конституційний суд РФ 9 липня визнав протокол про вступ Росії в СОТ конституційним. Крім того, раніше в профільному комітеті Ради Федерації відзначали, що документ відповідає міжнародним зобов'язанням Росії.
Як відомо, основною метою діяльності СОТ є зниження бар'єрів у міжнародній торгівлі, скасування митних зборів та імпортних квот. На сьогодні до СОТ входить 80% країн світу, на їхню частку припадає 97% світового торгового обороту. На основі частки країни у світовому торговельному обороті розраховується внесок країни – учасниці до СОТ.
Раніше міністр економічного розвитку РФ Андрєй Білоусов пояснював, що угода про вступ Росії в СОТ встановлює "чіткі правила зовнішньої торгівлі з зрозумілим алгоритмом їх застосування". "Це забезпечує насамперед стабільність зовнішньоторговельного режиму та передбачуваність правових умов для економічних операторів, тобто для російських компаній, російських і зарубіжних інвесторів, тобто є гарантії, що вони будуть працювати за однаковими правилами і у себе вдома, і інших країнах", – зазначав глава Мінекономрозвитку РФ.
Нагадаємо, 16 грудня 2011 року СОТ офіційно схвалила вступ Росії – церемонія підписання відповідного протоколу відбулася на міністерській конференції СОТ в Женеві.
Читайте також: Торговельно-демографічний донор?