Генпрокуратура відзвітувала, що з 33 скарг від ЗМІ її принциповості вистачило на 2

18 Липня 2012, 16:13

«Питання додержання прав представників засобів масової інформації знаходиться на особливому контролі органів прокуратури. Кожне звернення журналістів щодо перешкоджання їх законній професійній діяльності, спроб проявів цензури та тиску на ЗМІ ретельно перевіряється та вживаються відповідні заходи прокурорського реагування», – йдеться у повідомленні.

Водночас у Генпрокуратурі наводять лише два «особливого контролю» та «принципової реакції». Зокрема, прокурором Львівської області 09.07.2012 порушено кримінальну справу стосовно Сокільницького сільського голови Пустомитівського району за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістам Львівської обласної державної телерадіокомпанії за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 171 КК України. Слідство у справі триває.

А також у кримінальній справі щодо заподіяння тілесних ушкоджень журналістам «5 каналу» під час виконання ними своїх професійних обов’язків Подільським районним судом Києва  винесено обвинувальний вирок. Одного з підсудних за ч. 1 ст. 171 КК України засуджено до штрафу, іншому – за ч. 1 ст. 171 КК України та ч. 2 ст. 296 КК України призначено покарання у вигляді трьох років обмеження волі.

«Крім того, у поточному році до органів прокуратури надійшло 33 звернення представників засобів масової інформації, за якими проводилися перевірки, надавались роз’яснення та приймались процесуальні рішення», – пояснили у Генпрокуратурі.

Нагадаємо, міжнародна організація "Репортери без кордонів" констатує різке погіршення стану свободи слова в Україні. Зокрема, тільки в червні організація зафіксувала 15 випадків обмеження свободи слова в Україні: перешкоджання журналістській діяльності, напади на журналістів, тиск на них.

Зокрема, у червні двічі було скоєно напади на журналістів із програми "Гроші" телекомпанії "Студія "1+1".

З початку року побито 8 журналістів, у тому числі в Києві фотографа інтернет-видання tochka.net Віталія Лазебника.

При цьому в рейтингу найбільш небезпечних міст лідирує Донецьк, де в січні 2012 року побили 3 журналістів і блогера-правозахисника під час зйомок прострочених продуктів у супермаркеті "Сокіл" і ще 3 журналістів під час зйомок акції протесту, в червні 2012 року стався інцидент із журналістом Максимом Касьяновим, а в липні 2011 року підпалили квартиру журналіста Олексія Мацуки.

Показово, що за весь 2011 рік таких випадків  зафіксовано 35, а за трохи більше ніж півроку 2012, за версією Гепрокуратури, – 33.

читати ще