"Застава є позитивним моментом, якщо вона не дискримінує громадян і в той же час не становить одну гривню. Це вимога Ради Європи – щоб застава не закривала для громадян можливості балотуватися. В Україні із цим усе в порядку", – вважає глава Комітету виборців Олександр Черненко.
За його словами, досвід попередніх виборчих кампаній показує, що в середньому на окрузі балотується 20 кандидатів, тобто на 225 округах їх буде 4,5 тисячі. І внесена сума застави складе близько 60 млн.
Партії мають внести більше грошей, ніж кандидати-мажоритарники. На виборах-2006 брали участь 45 партій, а на дострокові в 2007-му – 20. Але якщо брати середнє число – 30, то ці партії внесуть близько 66 млн. Разом – 126 млн грн, пише газета.
Однак, наголошується в статті, ЦВК має повернути застави переможцям виборів протягом восьми днів, але сума повернення складе 14-18 млн. Інші 108-112 млн будуть перераховані в бюджет.
"Гроші надійдуть у загальний фонд бюджету й будуть витрачатися так само, як і гроші, отримані від податків, – тобто на зарплати або фінансування інших статей", – пояснив голова бюджетного комітету ВР Валерій Баранов.
Нагадаємо, на проведення виборів ЦВК просила виділити з держбюджету 1,2 млрд грн. Декілька днів тому Рада виділила майже 1 млрд грн на веб-камери для виборчих дільниць.