США послабили санкції щодо М’янми

12 Липня 2012, 00:50

"Сьогодні США пом'якшує санкції з тим, щоб американські компанії могли, дотримуючись всіх  норм, вести справи в Бірмі. Президент Тейн Сейн та лідер опозиції  Аун Сан Су Чжі  продовжують домагатися істотного прогресу на шляху до демократизації країни, а уряд продовжує проводити важливі економічні і політичні реформи. Пом'якшення санкцій є важливим знаком нашої підтримки реформ, дасть нові стимули реформаторам і послужить на благо народу Бірми ", – йдеться в заяві президента США.

Разом з тим, Обама зазначив, що процес реформ у країні  поки далекий від завершення."Американський уряд як і раніше глибоко стурбований відсутністю прозорості в інвестиційній сфері і збереженням ролі військових в економіці", – йдеться в заяві.

Обама підкреслив, що пом'якшення санкцій не стосується військових сил та Міноборони М'янми. "Я також підписав новий указ, який розширює повноваження міністра фінансів і дозволяє йому вводити санкції щодо тих, хто підриває процес реформ, причетний до порушень прав людини, сприяє розпалюванню міжетнічної ворожнечі або бере участь в торгівлі військовим спорядженням з Північною Кореєю", – наголошується в документі.

Обама наголосив, що США будуть підтримувати зусилля уряду М'янми щодо посилення економічного зростання, забезпечення ефективного управління та національного примирення, одночасно чинячи тиск на тих, хто заважає реалізації цих цілей.

В той же час посольство Сполучених Штатів у Рангуні повідомило про прибуття в БІрму першого за останні 22 роки посла США – посол Дерек Мітчелл прибув у  середу і негайно вирушив до столиці країни Неп’їдо, щоб вручити вірчі грамоти президенту країни Тейну Сейнові. 

У квітні, після перемоги на довиборах до парламенту М’янми  опозиційної Національної ліги за демократію на чолі з лауреаткою Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжи,  міністерство фінансів США полегшило фінансові санкції щодо країни, щоб дати змогу американським неурядовим організаціям займатися в цій країні гуманітарною роботою і проектами розвитку.  Проте санкції на торгівлю, введені в 1997 році, щодо  М’янми  були збережені.

Читайте також: Чи можна назвати зміни в М'янмі незворотними?