Мін’юст пропонує безальтернативний законопроект про посилення контролю над ЗМІ

11 Липня 2012, 18:35

Законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності щодо засобів масової інформації» також пропонує здійснювати контроль органами Антимонопольного комітету за дотриманням законодавства та недопущенням засобами масової інформації недобросовісної конкуренції.

Передбачені підстави для відмови у державній реєстрації, якщо засновником порушуються гарантії від монополізації друкованих засобів масової інформації.

Крім того, згідно із законопроектом, передбачається, що кожен випуск продукції інформаційних агентств повинен містити, у тому числі, і відомості про засновника (співзасновників).

Також, планується заборонити створення і діяльність телерадіоорганізацій, засновником (співзасновниками), власником (співвласниками) якої є нерезидент (нерезиденти), зареєстрований в одній з офшорних зон, перелік яких затверджений Кабміном.

Згідно з проектом закону, також планується зобов'язати телерадіоорганізації щорічно до 31 березня оприлюднювати звіт про результати своєї діяльності, в якому зазначено відомості про джерела фінансування телерадіоорганізації, а також про зміну: засновника (співзасновників), власника (співвласників) розподілу часток її статутного капіталу або зміну акціонерів, які володіють пакетами акцій у розмірі понад 25%; керівника, складу виконавчого та наглядовогоорганів телерадіоорганізації.

Більш того, пропонується доповнити перелік вихідних даних друкованих засобів масової інформації відомостями про особу, відповідальну за випуск відповідного номера видання,і доповнити перелік вихідних даних випуску продукції інформаційних агентств відомостями про засновника (співзасновників).

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, мета проекту акта – «зведення до мінімуму можливості використання засобів масової інформації як важелів маніпулювання суспільною свідомістю і особистою думкою громадян, а також зміцнення та вдосконалення правових гарантій свободи слова та інформаційного суверенітету України, сприяння становленню цілісного загальнонаціонального інформаційного простору».

«Разом з цим, зазначаємо, що альтернативних способів досягнення поставлених цілей, крім шляхів, запропонованих проектом закону Україну, не існує», – впевнені в Мін'юсті.

Нагадаємо, міжнародна організація «Репортери без кордонів» констатує різке погіршення стану свободи слова в Україні.