«Можливо, міністерство внутрішніх справ України і не бачило прикладів насильства та інциденти расистського характеру, і що всю подію було затьмарено корупцією. З цього питання я та моя колега Ребекка Хармс з Європейського парламенту вже два рази подавали запит до УЄФА. Ми хочемо знати, в якому обсязі вони володіють інформацією про сумнівні практики українського оргкомітету Євро-2012», – заявила Крамон.
Вона також відмітила, що УЄФА, яка не слідкувала за прозорістю розподілу замовлень під час підготовки до Євро-2012, а також за фінансову катастрофу, яку чемпіонат незабаром принесе Україні.
«Я бачу, що частина населення мала багато ентузіазму з приводу проведення Євро-2012. І це добре. Але якщо підбивати загальні висновки для України, я би сказала так: болісне пробудження ще прийде…І це пов’язане з логікою таких великих подій. Комерційні вигоди отримує в першу чергу організатор. І це – УЄФА. У такій країні як Україна частину доходів отримала також група фаворитів президента Віктора Януковича. Ось чому настільки фатальним є те, що УЄФА не вимагала прозорості під час будівництва стадіонів та інфраструктури. Не було проведено тендерів. Спорту не цікаво, чому проекти йшли до одних і тих же копаній, члени яких були пов’язані з урядом. Цьому сприяло терпіння УЄФА. Тому вона частково відповідальна за фінансову катастрофу, яку створив для бюджету України чемпіонат», – зазначила депутат.
За її словами, те, що українці за час Євро-2012 почали більше виїжджати за межі своїх регіонів та почала розвиватися більша солідарність стало «приємним побічним ефектом Євро».
«Так, так повинно бути, люди повинні обмінюватися візитами. Але супутні збитки не мають бути з цим пов’язані. Загальна вартість, яка наразі складає €11-12 млрд, є великою частиною українського бюджету, і тому я собі думаю, чи не можна порозуміння між народами організувати з меншою витратою коштів. Чи дійсно для цього потрібен такий божевільний проект як чемпіонат Європи, за якого прибутки в кінці-кінці діляться не асиметрично? За таку ціну я можу вам щодня організовувати молодіжні обміни», – заявила Крамон.
«Нам важливо зараз не випускати Україну з поля зору. Ми повинні стежити за нею та показати, що це був не лише інтерес до події. А що нам дійсно важливо, щоб країна рухалась до демократії та верховенства закону», – додала вона.