Консультант Партії регіонів відхрестився від мовної стратегії партії

9 Липня 2012, 07:36

Документи, що окреслюють основні меседжі партії на час парламентської виборчої кампанії напередодні були оприлюднені в ЗМІ. Вони свідчать про те, що головними темами майбутньої кампанії стануть соціальні ініціативи Віктора Януковича, успішне проведення Євро-2012 та мовна політика. 

"Моя робота – консультування Партії регіонів у відносинах зі ЗМІ. Передвиборчу стратегію Партія регіонів визначає сама, без моєї допомоги", – наголосив Мустафін. Давати оцінку обраній запропонованій партійними технологами стратегії та меседжам він не став, бо це некоректно.

Водночас на прохання висловити особисту думку щодо ситуації з ухваленням закону про засади державної мовної політики Мустафін висловив свою позицію громадянина і журналіста, а не консультанта Партії регіонів. 

На його думку, в країні має існувати мовне законодавство, засади якого повинні визначати Конституція України і Європейська хартія регіональних мов, або мов меншин.

"В Україні має бути комфортно всім громадянам, незалежно від їхнього походження і від мови, якою вони розмовляють. Відповідно держава має гарантувати можливість вільного розвитку всіх мов, якими розмовляють громадяни України і діяти відповідно до Конституції і Європейської хартії, яку ратифікувала", – висловив свою думку Мустафін.

Однак, на його погляд, законопроект Колесніченка і Ківалова не вирішує мовної проблеми, тому що він "дуже неохайно складений, у ньому є багато речей, які суперечать одна одній, і він дозволяє багато двозначних тлумачень".

Щоб уникнути двозначностей доведеться або коригувати чинне законодавство, або ухвалювати додаткові закони, сказав Мустафін.

Проблема однак в тому, додав він, що альтернативних законопроектів із цього приводу жодна зі впливових політичних сил так і не запропонувала. 

Як відомо, 3 липня Рада прийняла закон про засади державної мовної політики, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова. Після цього почалися акції протестів проти цього закону в кількох містах.