За словами, координатора проекту, виконавчого директора Інституту масової інформації Вікторії Сюмар, його завдання полягає у вивченні європейських практик забезпечення співпраці між силовиками та журналістами, та забезпечення безпеки журналістів під час виконання ними професійних обов’язків.
«Проект передбачає розробку тренінгової та методологічної програми, яка дасть можливість працівникам МВС побачити цей міжнародний досвід. Він буде поширений через методичні посібники у різних регіонах України, ними можуть скористатись різні органи влади. Також будуть проведені 4 тренінги, за участю працівників МВС, які працюють на місцях, з усіх регіонів України: тренінги відбуватимуться спільно з журналістами», – розповіла Сюмар.
Вона також повідомила, що програма тренінгів включає вивчення юридичних та практичних аспектів взаємодії правоохоронців, силовиків та журналістів; вивчення досвіду європейських держав у царині доступу ЗМІ до публічної інформації та висвітлення роботи поліції.
«Відправною точкою» проекту став спеціальний семінар для представників Управління державної служби охорони України, який провели експерти ОБСЄ.
«У цілому, проект розроблений фахівцями ОБСЄ та українськими експертами з урахуванням міжнародних практик співробітництва між правоохоронними структурами та ЗМІ», – повідомив менеджер київського Офісу Координатора проектів ОБСЄ Тігран Карапетян.
Як повідомлялось, 3 липня перед прийняттям мовного закону «регіоналів», охорона Верховної Ради обмежила доступ журналістів до ложі преси для того, щоб вони не стали свідками наради прем’єр-міністра Миколи Азарова з представниками фракцій парламентської більшості.
Нагадаємо, міжнародна організація "Репортери без кордонів" констатує різке погіршення стану свободи слова в Україні. Зокрема, тільки в червні організація зафіксувала 15 випадків обмеження свободи слова в Україні: перешкоджання журналістській діяльності, напади на журналістів, тиск на них. При цьому за весь 2011 рік таких випадків було зафіксовано 35.