"Погодьтеся, що одна людина не може зупинити рішення, що прийнято більшістю. У цьому разі будуть судові процедури й подальше просування з цього питання", – сказав Єфремов.
Відповідаючи на уточнююче запитання, чи означає це, що Партія регіонів може подати позов проти Литвина при непідписанні ним закону про мовну політику, Єфремов відповів, що ПР у будь-якому разі доведе прийняття цього закону до кінця, у тому числі використовуючи й судові розгляди за необхідності.
"У нас не залишається іншого шляху, будьте певні, ми в кожному разі доведемо до завершення це питання", – сказав він.
Зі слів депутата, у Конституції немає норм, що дозволяють спікерові парламенту не підписувати прийнятий Радою законопроект, однак разом з тим Єфремов зазначив, що в законодавстві немає норм, які б передбачали покарання голови Ради за непідписання прийнятого закону.
Єфремов підкреслив, що юридична служба Партії регіонів зараз працює над цим питанням і буде прийнято правильне виважене рішення, як домогтися остаточного затвердження мовного закону.
При цьому, на думку депутата, при прийнятті закону про мовну політику не було жодних регламентних порушень.
Читайте також: Закон про мови: регіонали-«безпрєдєльщики» не помічають безпомічних опозиціонерів
Крім того, зі слів Єфремова, він як і раніше вважає заяву Литвина про відставку з поста голови Ради емоційною і сподівається прийти до консенсусу зі спікером і переконати його продовжити роботу.
Нагадаємо, 4 липня прес-служба партії "Фронт змін" повідомила, що Литвин провів зустріч із лідерами об'єднаної опозиції, на якій заявив, що не буде підписувати прийнятий закон за жодних умов, однак пізніше прес-секретар спікера спростувала інформацію про те, що спікер обговорював із представниками опозиції долю цього закону.
У свою чергу народний депутат Анатолій Гриценко заявив, що сім депутатів чули, як Литвин обіцяв не підписувати мовний закон.