«Ми прийняли закон красиво. Я маю на увазі, з дотриманням необхідних норм. Те, що для опозиції це було несподівано, – їх проблема», – сказав він.
«Якщо вони не можуть бути активними і працездатними, нехай підтягнуться. Напевно, вони здивуються, але депутат зобов'язаний виконувати свої прямі обов'язки – приймати закони. Їм не подобається наш законопроект, нехай запропонують свій. Але у мене немає сумнівів, що нічого вони не запропонують», – уточнив «регіонал».
«Відзначу, що опозиція отримала від нас подарунок у вигляді прийняття «мовного» закону: адже тепер у них є новий привід для критики, для політичних спекуляцій і їх улюбленої справи – мітингів», – зазначив Ківалов.
«Наші співвітчизники, які й обрали нас до Верховної Ради, хочуть говорити, наприклад, по-російськи. І наше завдання, як депутатів, не забороняти їм це, а зробити все можливе для реалізації їх конституційного права. Що ми власне і зробили», – вважає депутат.
«З приводу заяв опозиції про те, що голосування по «мовному» питанню було проведено незаконно – можу сказати, що є парламентський Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради», – уточнив регіонал.
«Є регламентна процедура, є стенограма, є пряма трансляція. І якщо опозиція дійсно вважає, що при прийнятті цього закону були якісь порушення, будь ласка, нехай пишуть відповідні звернення», – підкреслив він.
Як відомо, Верховна Рада 3 липня прийняла в цілому скандальний «мовний» закон Колесніченка-Ківалова, який розширює права російської мови в Україні.