«Чи Ви віддаєте собі звіт з того, що Харківські угоди, невизнання Голодомору геноцидом, мовний законопроект ваших однопартійців Ківалова та Колісніченка, відкрите сприянная експансії РПЦ МП в Україну, невиконання зобов’язань перед ЄС у сфері захисту людських прав – все це та інше має ознаки дій на поступову здачу суверинітету України в користь іншої держави?», – запитує президента у своєму листі-зверненні українська громада в Португалії.
Українські емігранти порадили главі держави брати приклад зі стосунків португальського суспільства та представників національних меншин, які співіснують у компромісі та злагоді.
«Найважливішим чинником цього компромісу, який за будь-яких обставин не змінюється протягом віків, є самовизнання португальців, як окремої нації зі своєю автентичною культурою, історією і найголовніше – мовою. Посягання ж на цю національну складову не те, що забороняється законом, але взагалі не може розглядатиься як можливість», – зауважили автори листа.
За словами українських імігрантів у Португалії, вони почувають себе комфортно у такому суспільстві, безперешкодно створюючи свої школи, громадські організації, зберігаючи свою культуру, віру та мову.
«У нас з Португалією укладений природній компроміс: вони поважають нашу людську гідність і права – ми поважаємо їхню націю, культуру і звичаї. Така ж модель суспільного компромісу діє у всіх демократичних країнах з високим соціальним рівнем», – зазначено у зверненні.
Українці-емігранти бажають, щоб їхня Батьківщина прямувала таким самим цивілізованим шляхом.
Як повідомив голова Спілки українців у Португалії Павло Садоха, звернення української громади в Португалії до президента України було прийняте на громадській зустрічі з послом України у Португалії, яка вібдулася 1 липня у Лісабоні.