"Як би ми не ставилися до подій, які розгорнулися 6 травня цього року на Болотяній площі, мій обов'язок полягає в тому, щоб засвідчити: вони не були масовими заворушеннями. Просто тому, що при відсутності перерахованих у законі ознак масових заворушень немає і самих заворушень", – стверджує Лукін.
Він нагадав, що масовими заворушеннями вважаються насильство щодо цивільних осіб, погроми, підпали, знищення майна, застосування вогнепальної зброї, вибухових речовин, збройний опір представникам влади. З його слів, жодна з таких дій на Болотній площі 6 травня не було зафіксовано.
Омбудсмен прирівняв дії слідчого комітету Росії до дій «білоруського правосуддя».
Нагадаємо, раніше правозахисна організація "Союз солідарності з політв'язнями" заявила, що кримінальне переслідування учасників масової акції протесту на Болотній площі 6 травня політично вмотивоване. Водночас правозахисники закликають владу розслідувати порушення, які були допущені правоохоронними органами під час цих подій.
Євросоюз висловив стурбованість масштабами опозиційних протестів в Росії та невдоволення "спробами влади залякати лідерів опозиції, щоб не допустити їх до мітингу".
Держдепартамент США також висловив стурбованість у зв'язку з обшуками, проведеними в Москві у квартирах опозиціонерів і громадських активістів та їх арештами.
6 травня акція Марш мільйонів завершилася зіткненнями демонстрантів і поліції – було затримано 450 людей та порушено кримінальні справи за статтями про «заклики до масових заворушень» і «застосування насильства до представника влади».
Читайте також: Контрольована громадянська війна