Держдумі РФ пропонують узаконити «полювання на відьом»

29 Червня 2012, 11:44

Правозахисники вважають проект поправок у законодавство, що посилює вимоги до некомерційних організацій (НКО), які отримують іноземні гранти, стане ударом по російському громадянському суспільству.

Глава Московської Гельсінкської групи Людміла Алєксєєва назвала законопроект «диким» і додала, що він, в першу чергу, вдарить по регіональним організаціям.

Законопроект запропонований депутатом від «Єдиної Росії» Олександром Сидякіна, одним з ініціаторів недавно прийнятого закону, що посилює покарання за порушення на мітингах.

Відповідно до запропонованих поправок, російські НКО, які отримують закордонну фінансову допомогу і беруть участь у політичній діяльності на території Росії, зокрема – в акціях проти політики влади, будуть визнані «іноземними агентами».

Такі НКО будуть внесені до спеціального реєстру і, раз у півроку вони зобов'язані будуть публікувати звіт про свою діяльність.

Найближчим часом законопроект буде внесений до Держдуми.

Як повідомлялось, 9 червня У Росії вступив у силу про внесення поправок до Адміністративного кодексу та закон про мирні зібрання, який збільшує відповідальність за порушення під час масових акцій. Закон було прийнято Держдумою Росії та 8 червня його підписав президент РФ – Владімір Путін.

Закон передбачає збільшення штрафів за порушення – для громадян вони складатимуть від 10 до 300 тисяч рублів.

Також вводяться адміністративна відповідальність за організацію «масового одно часового перебування громадян у громадських місцях» та участь у таких заходах. Вводиться новий вид покарання – суспільні роботи.

Законопроект було внесено до Держдуми від «Єдіной Россіі» після московського «Маршу мільйонів».

Опозиція виступила проти прийняття цього документу. Експерти ради з прав людини при президентові дійшли висновку, що закон суперечить Конституції.

Читайте також: Кінець гри в демократію