«Всі необхідні препарати для лікування у нас є», – зазначив він.
За словами Сайка, якщо в ув’язненого виявляють туберкульоз, йому негайно надають меддопомогу.
«Ми проводимо флюорографічне обстеження. Якщо виявляється якесь захворювання, надається медична допомога, в тому числі – необхідне медикаментозне лікування», – зазначив Сайко.
Начальник обласного управління пенітенціарної служби також розповів, що в інфекційному ізоляторі Київського СІЗО в середньому утримуються 40-50 осіб, хворих на туберкульоз.
«Тут є спеціально створений ізолятор для хворих на туберкульоз. Вони перебувають окремо від інших ув’язнених. Там проводиться і обстеження, і надання медичної допомоги, підсилене харчування. Всі заходи проводяться відповідно до наших нормативних документів. Клінічна лабораторія проводить лабораторні обстеження. Залежно від стадії захворювання лікарі призначають курс лікування. До кожного – індивідуальний підхід», – наголосив Сайко.
Він додав, що «жодна особа з активною формою цього захворювання у колонію не потрапляє».
За даними правозахисників, кількість хворих на туберкульоз серед ув’язнених щороку зростає. Нині в Україні на туберкульоз хворіють 4822 в’язнів.
Як повідомлялось, в Україні лише приблизно 60% хворих успішно завершують курс лікування туберкульозу. Водночас, щороку туберкульоз забирає 7,5 тис. життів, а медики реєструють 32 тисячі нових випадків захворювання.
Нагадаємо, 22 березня парламент ухвалив закон щодо посилення боротьби з туберкульозом. Документ передбачає безоплатну, доступну медичну допомогу усім людям в разі захворювання на туберкульоз та примусову госпіталізацію хворих на заразні форми туберкульозу, що порушують протиепідемічний режим, за рішенням суду.
В Україні з 1995 року оголошено епідемію туберкульозу. За ці роки від цього захворювання померло близько 150 тис осіб. Україна, за даними ВООЗ, входить до трійки країн світу з найвищим рівнем захворюваності на ускладнену форму туберкульозу.
Читайте також: Епідемія туберкульозу стала національною проблемою