«Як мені здається, реформа не доведена до кінця. У результаті адмінреформи ми змінили систему державних органів, але не їх функцій: обсяг повноважень державного апарату той самий, що й раніше. Відповідно зросло паперове навантаження на чиновників, які приймають рішення, що, безумовно, впливає на якість таких рішень», – сказав він.
Також він зазначив, що відновлення діяльності Державної інспекції з контролю за цінами, після її ліквідації в результаті адмінреформи, є зваженим рішенням.
Однак він виступає проти наділення її додатковими повноваженнями.
«Реанімовану інспекцію намагаються наділити додатковими повноваженнями, прописавши їх у положенні про діяльність цієї структури, що може призвести до створення другої прокуратури для бізнесу. Тоді процес дерегуляції опиниться під загрозою», – підкреслив перший віце-прем'єр.
Крім цього, Хорошковський вважає доцільним скорочення кількості органів, уповноважених на проведення контролю діяльності підприємців.
Разом з цим він зазначив, що існуюча практика, за якої правоохоронні органи та інші структури мають можливість, іноді безпідставно, перевіряти діяльність бізнесу, викликала ініціативи зі створення єдиного відомства при Міністерстві фінансів, яке б мало виключні повноваження з роботи з бізнесом на базі прописаних у законодавстві підставах.
Також він вважає необхідним розробити спрощену і чітко регламентовану процедуру фінансової та кримінальної відповідальності для посадових осіб, якщо в результаті їх безпідставної діяльності підприємство зазнало збитків, з передбаченням у державному бюджеті коштів на компенсацію таких збитків.
Нагадаємо, у січні прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що вважає результати дерегуляції підприємницької діяльності за підсумками проведення першого етапу адміністративної реформи неприйнятними ні для уряду, ні для бізнесу.
Раніше Кабмін мав намір завершити роботу з дерегуляції економіки до кінця 2011 року.