Відповідно до документа, останнім часом поширюється негативна інформація про вибух і пожежу, які нібито сталися на станції, а також розповсюджуються неправдиві дані про радіаційну обстановку в місті.
"Окремі газетні та інтернет-публікації поряд з недостовірною інформацією містять фото- і відеоматеріали, узяті з офіційного сайту ХАЕС, і використані в перекрученому вигляді з негативною метою", – сказано в повідомленні.
Як приклад адміністрація станції наводить сфальсифікований відеоролик про вибух на станції, розміщений в одній із соціальних мереж. "Такі публікації завдають шкоди іміджу всій ядерній енергетиці країни, з огляду на, що у Верховній Раді планується розгляд законопроекту про будівництво енергоблоків на ХАЕС", – сказано також у повідомленні.
Керівництво станції просить СБУ вжити заходів для припинення поширення неправдивої інформації про станцію, розшукати організаторів і авторів цих публікацій і притягнути їх до відповідальності. За даними ХАЕС, її енергоблоки працюють у штатному режимі, радіаційний стан на промисловому майданчику станції та на прилеглих територіях не перевищує природних фонових значень і відповідає режиму її нормальної експлуатації.
Нагадаємо, НАЕК "Енергоатом" планує завершення будівництва 3 і 4 енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (Нетішин, Хмельницька область) в 2018 і 2020 роках відповідно. Після добудування енергоблоків на ХАЕС із 2025 року планується почати будівництво і введення в експлуатацію нових енергоблоків, у тому числі енергоблоки, що заміщає ті, які будуть виводитися з експлуатації після 2030 року.
"Енергоатом" експлуатує Запорізьку, Рівненську, Хмельницьку і Південно-Українську АЕС, а також об'єднує Ташлицьку ГАЕС і Олександрівську ГЕС (всі три – Миколаївські області). До складу компанії входить також Донузлавська ВЕС (Крим).
Як повідомлялося раніше, керівництво Росії підтвердило готовність видати кредит на добудову третього й четвертого блоків Хмельницької АЕС.