Правозахисниця зазначила, що Чемпіонат Європи з футболу 2012 року став для всіх його учасників і гостей святом єднання. Вона підкреслила, що по роботі об'їздила всі країни Східної та Центральної Європи, крім Білорусі, але «ніколи й ніде не бачила такого доброго, щирого і гостинного ставлення до гостей своєї країни, як в Україні».
Дімйон підкреслила, що за час свого перебування в різних містах України, і в Харкові у тому числі, не побачила жодного прояву нетолерантного ставлення до людей інших рас і національностей.
«Я бачила безліч темношкірих, у тому числі і на стадіонах. Дивлячись на них, не можна сказати, що вони відчувають стрес або пригніченість у вашій країні. Можу з абсолютною впевненістю сказати, що не побачила тут расистських настроїв – принаймні, тут їх не більше, ніж у Лондоні. З цього приводу BBC слід було б сказати правду. Тому я вдячна жителям Харкова за надану можливість виправдати добре ім'я британців і розповісти світу правду», – зазначила Дімйон.
«Коли я їхала до вас, у мене були певні упередження, але тепер їх не лишилося. Як громадянин Англії я хочу вибачитися перед вами від імені всієї Британії. Це не дрібниця, це серйозне питання, на яке не можна не відреагувати. Це питання честі і Великобританії, і особисто мене як англійки. Я бачила в Україні і африканців, і азіатів, які чудово почувають себе тут. А голландці, які провели у вас час на Євро-2012, висловлюють бажання повернутися у ваше місто. Усе це говорить про те, що ми можемо бути патріотами без того, щоб принижувати інші нації», – підкреслила Клер Дімйон.
Читайте також: Британські ЗМІ радять фанам побоюватись українських повій, міліціонерів та депутатів
Кавалер Ордена Британської імперії за боротьбу за права людини також розповіла, що тепер знімає документальну стрічку, завдання якої – спростувати неправдиві відомості про расизм в Україні, що їх поширила служба BBC. Клер зазначила, що вона представляє громадську організацію, до компетенції якої не належить зйомка стрічок та підготовка фоторепортажів. Однак, за її словами, «якщо «BBC» висвітлює ситуацію однобоко, то громадським організаціям доводиться брати на себе роль засобів масової інформації».
Нагадаємо, англійські футбольні фанати під час маршу у Донецьку перед матчем Україна – Англія планують пронести труну, висловивши таким чином протест проти негативних публікацій у британській пресі про Україну як країну, де нібито процвітає расизм і нетолерантність
28 травня в ефірі британської телерадіомовної корпорації «ВВС» вийшла програма «Стадіони ненависті», де, за твердженням авторів, було зібрано матеріал про расизм серед футбольних уболівальників приймаючих країн.
Зокрема, екс-капітан футбольної збірної Англії Сол Кемпбелл закликав уболівальників не їхати на фінальну частину Євро-2012, оскільки Україна і Польща дуже далекі від вирішення проблеми расизму.
У МЗС України вважають, що телекомпанія BBC має вибачитися за сюжет про расизм в приймаючих містах Євро-2012.