"У такий спосіб те, чого ми очікуємо від України, щоб змусити цю угоду працювати – це конкретна, ефективна стратегія, як виправити ефект вибіркового правосуддя, включаючи справи Юлії Тимошенко та інших, і запобігти таким випадкам надалі. Друге – це провести парламентські вибори, як я казав, відповідно до міжнародних стандартів", –- сказав він.
Віганд виключив підписання угоди про асоціацію до виборів Ради.
Він також вказав на необхідність проведення реформ, забезпечення прав людини й енергетичної безпеки.
"Україна також готова резюмувати серйозну дискусію з газотранспортної системи в контексті реформування "Нафтогазу". Успіх цієї ініціативи з модернізації газотранспортної системи України тісно пов'язаний з виконанням погоджених умов реформ ГТС", – сказав він.
Віганд зазначив, що ЄС виступає за реформування Кримінального кодексу України при тісному співробітництві й проведенні консультацій разом з Радою Європи.
Як повідомлялось, ЄС вважає кримінальні справи проти колишнього прем'єр-міністра, лідера партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлії Тимошенко й екс-міністра внутрішніх справ, неофіційного лідера партії "Народна Самооборона" Юрія Луценка головною перешкодою укладення угоди про асоціацію між Україною і ЄС.
Нагадаємо, у прийнятій 24 травня резолюції Європарламент зазначив, що для підписання угоди про асоціацію України і ЄС необхідна декриміналізація політичних рішень в Україні.
Європарламент також вимагає звільнення ув'язнених колишніх вищих чиновників і закликає європейських політиків – гостей чемпіонату Європи з футболу в Україні відвідати цих ув'язнених.