«Всирійський порт Тартус готуються позапланово відправитися в похід великі десантні кораблі «Ніколай Фільченков» і «Цєзарь Куніков». Бойові кораблі забезпечуватиме рятувальний буксир СБ-15», – сказав співрозмовник агентства.
За його словами, екіпажі ВДК і рятувальний буксир СБ-15" разом з морськими піхотинцями, які розмістяться на їх борту, здатні, в разі необхідності, забезпечити безпеку російських громадян і евакуювати частину майна пункту матеріально-технічного забезпечення.
Водночас британська газета "Дейлі Телеграф" повідомляє, що з Калінінграда у Сирію прямує зафрахтоване російською стороною вантажне судно Alaed, яке везе вертольоти вогневої підтримки сімейства "Мі", що повертаються до Сирії після завершення техобслуговування на одному з підприємств під Калінінградом.
США нібито вже звернулися до Великобританії з проханням допомогти зупинити судно. Йдеться, зокрема, йде про те, щоб змусити лондонську страхову компанію, яка застрахувала судно, анулювати договір страхування. Без наявності договору судно не зможе легально зайти ні в один порт, і змушене буде повернутися назад в Калінінград. Розірвати договір британська влада може на підставі введеного ЄС ембарго на експорт і доставку зброї до Сирії. Це ембарго також включає положення про заборону страхування таких перевезень.
Як повідомлялось, раніше представник Генштабу РФ заявляв, що російські бойові кораблі в разі потреби можуть піти для убезпечення пункту матеріально-технічного забезпечення російського Військово-морського флоту в Тартусі, що Росія орендує у Сирії.
Нагадаємо, 15 червня Держдепартамент США визнав, що Росія не відправляла нові гелікоптери до Сирії. Натомість, у зовнішньополітичному відомстві зазначили, що росіяни ремонтували повітряні машини.
Читайте також: Росія провокує серйозну ескалацію конфлікту в Сирії