Про це він розповів під час круглого столу «Доступне та комфортне житло: як працюють механізми зниження ставок за кредитами на придбання та ремонт житла?», який 14 червня провела Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».
За словами представника IFC, притік інвестицій у цей сектор потенційно дозволив би втричі скоротити обсяги споживання енергії (виходячи з досвіду країн Західної та Центральної Європи). Водночас єдиним реальним джерелом коштів на сьогодні є лише банківський сектор.
На думку старшого менеджера департаменту енергоефективності ЄБРР Сергія Масличенка, ключовою передумовою для підвищення інвестиційної привабливості сектору ЖКГ може стати підвищення комунальних тарифівдо економічного обґрунтованого рівня (при існуванні адресної програми допомоги найменш соціально захищеним категоріям населення).
Роль же держави у цьому процесі могла б зводитися не лише до необхідної модернізації законодавства, але й видачі спеціальних грантів для ОСББ, які успішно запроваджують програми з підвищення енергоефективності.
Зауважимо, що за даними IFC, на житловий сектор в Україні припадає близько 25% загального обсягу спожитої електроенергії та 40% теплових ресурсів.