«Тривалість робочого тижня «за підсумованим обліком робочого часу», як це зазначено в статті 143 проекту нової редакції ТК, не має взагалі ніяких граничних меж, а частина 3 цієї статті фактично дозволяє запровадити будь-яку – аж до 24 годин – тривалість роботи працівника», – підкреслив М.Якібчук.
У свою чергу заступник голови НФПУ Григорій Кабанченко звернувся до працюючих українців із закликом прочитати проект Трудового кодексу, бо після його прийняття доведеться працювати довго і інколи – безкоштовно.
«Ми закликаємо українців прочитати якщо не весь кодекс, то хоча б окремі статті. Ми наполягаємо на широкому обговоренні документа. Необхідно чітко сформулювати положення кодексу, це не дасть можливості подвійного тлумачення. Бо частина перша документа дійсно встановлює 40-годинний робочий тиждень, а наступні частини дають можливість та визначають норми, як це обійти», – наголосив Кабанченко.
Як повідомлялось, авторами проекту нового трудового кодексу є регіонали Василь Хара, Олександр Стоян та Ярослав Сухий. У першому читанні за законопроект проголосували у 2008 році, в грудні 2009-го підготували до другого читання.
У лютому 2011 року прийняття документу відклали. Тоді спікер Володимир Литвин пояснив зняття Трудового кодексу з розгляду парламенту тим, що він "є довгограючим законопроектом, який перебуває у стінах Верховної Ради з 2003 року" і може викликати суспільний резонанс.
Профспілки вже звертали увагу, що проект нового Трудового кодексу, розробленого "регіоналами" передбачає спрощення процедури звільнення з роботи найманих працівників, збільшення тривалості робочого дня, легалізацію відеоспостереження на робочому місці, надання права роботодавцям приймати постанови, які можуть заміняти колективні трудові договори. Також новий ТК звужує права та можливості профспілок.