Білоруська прокуратура послалася на те, що видача підозрюваного може нанести шкоду суверенітету або безпеці країни, пише "Коммерсант-Украина", посилаючись на інформацію заступника генерального прокурора україни Рената Кузьміна.
"Ми отримали офіційну відповідь генеральної прокуратури Білорусі з посиланням на ст. 19 Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22 січня 1993 року. У ній говориться, що задовольнити вимоги Генеральної прокуратури України про видачу Павла Борулька не є можливим, – сказав він. – Відзначу, що, за чинною угодою про співпрацю, білоруська сторона не зобов'язана надавати Україну всю інформацію про причини відмови в екстрадиції", – сказав Кузьмін.
Він також повідомив, що співробітники Генпрокуратури відвідували Павла Борулька в слідчому ізоляторі КДБ Білорусі.
Обізнаний у справі юрист на умовах анонімності повідомив, що, незважаючи на спроби СБУ добитися екстрадиції Павла Борулька, його випустили з СІЗО під підписку про невиїзд. "Уже три тижні він спокійно гуляє по Білорусії", – сказав юрист.
Між тим, експерти називають юридично безграмотною формулювання білоруської прокуратури. В ст. 19 конвенції, на яку посилається відомство, йдеться "про відмову в правовій допомозі, якщо вона може завдати шкоди суверенітету або безпеці, або суперечить законодавству запитуваної сторони".
Білоруська сторона стверджує, що видача Борулька суперечить законодавству Республіки і може зашкодити інтересам країни. Однак, на думку українських експертів, відмова абсолютно необгрунтована. "Відмова наївна з юридичної точки зору. Білорусь не може постраждати від видачі підозрюваного в скоєнні фінансового злочину в іншій країні", – висловив думку керуючий партнер юридичної фірми "Лавринович і партнери" Максим Лавринович.
"Посилатися на цю статтю конвенції – це нонсенс, до якого ще ніхто не вдавався. Конвенція є превалюючим документом законодавства і не може суперечити ні національним інтересам, ні національному законодавству", – додав він.
Нагадаємо, СБУ порушила кримінальну справу за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу (передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна) за фактом привласнення співробітниками банків "Національний стандарт" і "Європейський» понад 444 млн грн коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
В ході розслідування фактової справи в окреме провадження було виділено справу щодо основного акціонера цих банків Павла Борулько, який, крім звинувачення в привласненні коштів, підозрюється також у вчиненні злочину за ч. 3 ст. 27 КК – за версією слідства, саме він виступав організатором злочинного угруповання.
За час розслідування встановлена сума розкрадених коштів зросла до 620 млн грн. Звинувачення за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу пред'явили сімом членам угруповання, троє з яких утримуються під вартою.
10 квітня СБУ повідомила про завершення розслідування цієї кримінальної справи. Однак, затримати обвинуваченого правоохоронці не змогли, оскільки Борулько виїхав до Білорусі.
За клопотанням СБУ його було заарештовано на території Білорусі в грудні 2011 року. Документи на екстрадицію одразу були направлені до Білорусі.