За її словами, російський уряд має "поважати свободу зібрань громадян". "Законодавство про публічні зібрання повинно насамперед гарантувати свободу зібрання", – сказала Ештон.
Вона висловила невдоволення "спробами влади залякати лідерів опозиції, щоб не допустити їх до мітингу". "Право на мирне зізбрання є фундаментальним. І те, що це право обмежується, свідчить про неправильні дії влади", – заявила Ештон.
Представник ЄС закликає російський уряд будувати "конструктивний діалог" з громадянським суспільством для впровадження демократичних стандартів.
Тим часом група лібералів і демократів, одна з найбільших фракцій Європарламенту, закликала російську владу відповісти на демонстрації протесту конкретними кроками в реформуванні політичної системи.
Лідер групи, колишній прем'єр-міністр Бельгії Гі Верхофстадт, назвав масові демонстрації протесту в Росії "першими паростками російської політичної весни", а їхніх учасників "представниками нової Росії".
"Російська влада повинні прислухатися і прийняти до відома цей сигнал, відповісти на ключові вимоги: справжня політична реформа, вільні і чесні вибори, реформа судової системи. Необхідно негайно припинити переслідування лідерів громадянського суспільства і політичної опозиції", –підкреслив Верхофстадт.
За його словами, ЄС повинен з усією відвертістю виступати на підтримку основних прав людини, які "становлять наріжний камінь будь-якої функціонуючої демократії, особливо щодо країн-членів Ради Європи".
Інший депутат, Александер Ламбсдорф, який щойно повернувся з Москви, сказав, що на власні очі бачив ознаки згортання демократії в Росії, перш за все придушення активістів опозиції і громадянського суспільства.
Як повідомлялось, президент правозахисної організації Freedom House Девід Крамер заявив, що у випадку посилення тиску влади на лідерів російської опозиції і учасників протестних рухів президент США Барак Обама повинен подумати про скасування зустрічі з Владіміром Путіним, яка запланована на наступний тиждень.
Нагадаємо, 11 червня Держдепартамент США висловив стурбованість у зв'язку з обшуками, проведеними в Москві у квартирах опозиціонерів і громадських активістів. За словами представника Держдепартаменту Вікторії Нуланд, обшуки і наступні допити явно задумані владою для того, щоб перешкодити активістам взяти участь у масовій акції протесту 12 червня.