За словами журналіста, головна мета обшуків – виписати припис на завтрашній допит усім лідерам опозиції. «Усім їм виписали повістки на 11:00 бути на допиті в прокуратурі. Звертаю увагу на те, що завтра святковий день (День Росії – ред.), вихідний. Прокуратура працювати не повинна. Тим не менше, вони (опозиціонери – ред.) повинні бути там завтра. Ми спостерігаємо судоми влади, яка невміло, з ганьбою, з жахливою самодискредитацією виштовхує людей на вулиці», – додав він.
На думку Ганапольського, психологічний тиск влади на опозицію призведе до того, що люди, як і в грудні минулого року, почуватимуться ображеними. «У нас навіть жартують, що начебто серед влади є якійсь агент опозиції, який підштовхує владу, щоб вона виштовхувала людей на вулицю», – сказав журналіст.
«Застосовуючи штрафи (за порушення в організації масових акцій – ред.) у $10 тис. – $20 тис. влада просто знущається. Дуже багато людей розуміють, що у них все рівно немає таких грошей. Ці штрафи людей абсолютно не лякають. Люди не думають про те, що буде, якщо їм припишуть такий штраф. Він надто великий, тому вони ставляться до цього з гумором. Ну звідки взяти такі гроші бюджетнику, якщо у нього зарплата $200 – $300? Тому ніякого фактора стримування ці штрафи не несуть. Окрім того, вони так розпливчасто призначені, що людина може просто зробити крок не туди, і отримати такий штраф. Це приймає настільки абсурдні форми, що людина на це не реагує», – вважає Ганапольський.
«Я не знаю, скільки буде народу на завтрашньому мітингу, але той факт, що ані ці затримання, які, я впевнений, будуть, ані штрафи ніякої ролі не будуть грати. Буде грати роль лиш один факт – дістала уже ця влада до гланд, чи ще ні», – сказав він.
Нагадаємо, сьогодні у Москві проводять обшук у помешканнях російських опозиціонерів.
Як повідомлялося, після інавгурації Владіміра Путіна на посаду президента у Росії 7 травня розпочалися "народні гуляння". Тоді сотні людей, які не вважають Путіна легітимним главою держави, влаштували хід по Тверському бульвару. Його припинили співробітники поліції, затримавши десятки активістів.
На початку червня Владімір Путін підписав федеральний закон, що посилює відповідальність громадян і чиновників за порушення при організації мітингів і демонстрацій.
Натомість, відповідно до соціологічних досліджень, в Росії знижується підтримка протестних настроїв. Так, у грудні 35% опитаних росіян підтримали масові виступи опозиції, в лютому – 32%, а в травні – всього 23%.