«Режим судноплавства в протоках Дарданелли і Босфор регулюється міжнародним правом. Згідно з конвенцією, Туреччина не може не пропустити танкери зі скрапленим газом, немає жодних підстав. Водночас, Туреччина має право регулювати режим проходження затоки", – сказав Корсунський.
За його словами, у разі доставки танкером скрапленого газу з Катару до України на LNG-термінал для Туреччини це буде додатковим навантаженням, небезпечним трафіком.
Як відзначив Корсунський, кількість і якість переговорів свідчить про повне розуміння позицій кожної зі сторін.
Нагадаємо, прем’єр-міністр України Микола Азаров написав у Фейсбуці, що розраховує на досягнення енергетичної незалежності України протягом 3-5 років.
Ппід час відвідування компанії RasGas у Рас-Лаффані (Катар), Азаров заявив, що Україна розглядає можливість купівлі газу в Катарі та проведе переговори з Туреччиною про транспортування газу.
Україна пропонує Катару взяти участь у будівництві терміналу з регазифікації скрапленого природного газу. Катар має значні запаси природного газу (14-15% світового запасу), що ставить країну на третє місце після Росії та Ірану, а також значні запаси нафти (розвідані запаси становлять близько 26 млрд барелів, а щоденне виробництво – близько 900 тис. барелів).
Україна також готова брати участь у проекті будівництва зернового терміналу в Катарі.