Міліція не побачила грубих порушень під час масових акцій у Києві

5 Червня 2012, 19:59

"Завдяки професійним діям правоохоронців грубих порушень громадського порядку вдалося уникнути. Співробітники міліції не застосовували силу, не допустили зближення полярно налаштованих прихильників різних політичних таборів", – ідеться в заяві.

За даними міліції Києва, біля парламенту відбулися мітинги, у яких брали участь близько 9 тис. осіб, які підтримують прийняття закону про мовну політику, і близько 2 тис. осіб, що виступають проти прийняття зазначеного документа.

"Пізніше представники окремих політичних сил вирішили переміститися до офіційної фан-зони Євро-2012, розташованої на майдані Незалежності. Прицьому вищеназване місце не було вказане у жодній заявці на проведеннямасового заходу, що були подані до КМДА. Таким чином, подібні дії з боку організаторів мітингів можна розцінювати як порушення, а також як свідомідії, спрямовані на порушення громадського порядку, що шкодять іміджеві держави", – ідеться в повідомленні. 

Як повідомили в МВС, напередодні 5 червня представники декількох політичних сил подали заявки до Київської міської державної адміністрації на проведення масових заходів біля стін Верховної Ради. За даними правоохоронців, загальна заявлена кількість учасників заходів становила близько 34 тис. осіб. У зв'язку із цим для охорони громадського порядку було залучено близько 2,8 тисяч працівників органів внутрішніх справ.

Нагадаємо, в столичній міліції повідомили, що правоохоронці не проводили затримань у ході сутичок прихильників опозиції з бійцями спецпризначення "Беркут" на майдані Незалежності в Києві.

Раніше у столичній міліції заперечили факт застосування сльозогінного газу щодо учасників мітингу Біля Ради. "На відео, знятому під час мітингів, видно, як один з учасників (акції – Ред.) розпилює невідому речовину в бік працівників міліції, які забезпечують охорону громадського порядку", – додали в міліції. Натомість, сам відеоролик, який підтверджує повідомлення правоохоронців, в МВС наразі не надали

5 червня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект про засади мовної політики авторства Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова.