За його словами, терористи незабаром після вибухів вийшли на зв'язок з вимогою перерахувати їм на банківські картки 4,5 мільйони доларів США.
У відповідь правоохоронці розробили оперативну гру, яка мала кілька варіантів розвитку подій.
"Ми виконували їхні вимоги, так. У подібній ситуації ми включилися в гру, але в гру, запропоновану не ними, а вже безпосередньо ту, яку розробили ми й змусили їх прийняти наші умови для подальшої оперативної опрацювання", – сказав Калінін.
"Повідомлення приходили на нашу електронну адресу. Повідомлення приходили по смс. Мобільний термінал використовувався активно. Картки вони нам присилали поштою. Тобто певні практичні кроки злочинці повинні були здійснювати – вони їх робили. Відповідно вони залишали певні сліди. Відповідно у нас з'явилася можливість ідентифікувати цих осіб", – додав він.
Але коли зловмисники спробували отримати гроші з карток, автомат видав невелику суму і повідомив їм про помилку. Блокування електронних рахунків підвищила агресивність терористів і було прийнято рішення про їх затримання.
Нагадаємо, 27 квітня вдень у Дніпропетровську сталося чотири вибухи, постраждало 30 людей. Всі саморобні вибухові пристрої були закладені в бетонні урни. Прокуратура порушила справу за статтею «терористичний акт».
31травня-1 червня правоохоронці затримали 4 підозрюваних. 2 червня суд обрав для них запобіжний захід – взяття під варту.