За інформацією Financial Times, "однією з основних ліній розколу в оточенні Путіна є протистояння ліберальної економічної команди Дмітрія Мєдвєдєва і енергетичного царя Ігоря Сєчіна, який є провідними членом консервативної групи колишніх шпигунів та охоронців та довіреною особою Путіна вже більше 20 років та якого було призначено виконавчим директором державної нафтової групи "Роснефть".
«Повернення Путіна на посаду президента було частиною спроби забезпечити, щоб боротьба між кланами не перетворилась на відкриті бойові дії і не дестабілізувала ситуацію в країні. Але затримка з оголошенням його кабінету минулого тижня, а також його склад є симптомами балансувальних дій, які Путін мав здійснити. Укази Путіна (про призначення Сєчіна – Ред.) серйозно вихолостили здатність Мєдвєдєва контролювати енергетичний сектор. Ці кроки були «ударом в спину» для прем’єр-міністра. Уряд Мєдвєдєва сам себе з’їсть. Він вже втратив багато довіри, і йому доведеться діяти швидко, щоб зберегти хоч якийсь мандат на зміни», – йдеться в статті.
Видання також відзначає, що нове покоління олігархів здавалося б мало окремі сектори впливу, але це, схоже, змінюється. Financial Times, зокрема пише про наближеного до Путіна Геннадія Тімченка, який вибудував інтереси в нафтовій промисловості через «Гунвор» та в газовій промисловості через пакет акцій незалежного виробника газу НОВАТЕК. Інший союзник Путіна із Санкт-Петербурга, Юрій Ковальчук, чий банк «Россия» побічно контролює третій за величиною активів «Газпромбанк», має інтереси в сфері фінансів та медіа. Ще один член оточення Путіна Аркадій Ротенберг має інтереси в сфері будівництва доріг, газопроводів та в інших об’єктах інфраструктури через компанії «Мостотрест» та «Стройгазмонтаж».
«Але тепер, коли Сєчін, як видається, намагається утвердити свою владу над енергетичним сектором через «Роснефтегаз», збалансовану структуру, вибудувану навколо Путіна, теж може струснути».
«Історія входження Сєчіна в «Роснефтегаз» (ще один холдинг, членом якого його було призначено – Ред.) та прямування до великого переділу власності в енергетичному секторі призведе до ескалації конфлікту. Зараз багато інтересів перехрещуються», – зазначив колишній заступник міністра економіки Владімір Мілов.
За словами людей, знайомих з ситуацією, однією з точок конфлікту виявляться відносини між Сєчіним і Тімченком. Газовий бізнес має вирішальне значення. Компанія «Ітера», з якою «Роснефть» Сєчіна нещодавно сформувала спільне підприємство, може почати суперничати з НОВАТЕКом Тімченка за можливість втрутитись в експортну монополію, яка нині перебуває в руках Газпрома. Ще одним знаком конфлікту є те, що Федеральна антимонопольна служба Росії почала перевірку частки, яку компанія Тімченка має в постачанні труб Газпрому, пише видання.