"Підготовка такого законопроекту обумовлена ризиками, які несе інформаційний простір України, особливо для неповнолітніх", – коментує комісія внесення у Верховну Раду законопроекту №10518 "Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за відтворення сцен насильства і жорстокості, расової, національної або релігійної нетерпимості та дискримінації".
За її даними, 50% убивств неповнолітні злочинці чинять під впливом переглянутих фільмів, а 38% опитаних підлітків готові повторювати вчинки, які бачили на екрані. Показ передач, сповнених насильства і жорстокості, романтизація негативного "героя", на думку комісії, формують у дитячій свідомості неправильні уявлення про моральні цінності, спотворюють особистість, приводять до необоротних наслідків.
Оскільки в Україні прояв насильства, жорстокості, расової, національної або релігійної нетерпимості або дискримінації заборонені законом, комісія вважає необхідним передбачити відповідальність осіб, що створюють і поширюють подібну інформаційну продукцію.
Нагадаємо, 22 травня в Раді було зареєстровано проект закону №10518, який передбачає введення штрафів у розмірі від 10 до 50 не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян за створення, поширення і придбання творів зі сценами насильства, і жорстокості, расової, національної або релігійної нетерпимості та дискримінації.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів пропонує ліквідувати Національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі. Відповідний проект закону розроблений Мін'юстом та затверджений 10 травня під час урядового засідання 10 травня.
Ліквідація Нацкомісії з моралі передбачена указом президента від 9 грудня 2010 року "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади".
Читайте також: Аморальність в обороні моралі