Більшість європейців підтримують санкції проти країн-порушниць єврозони

28 Травня 2012, 17:38

Згідно з опитуванням Євробарометру,  більшість європейців –  47%, вважають, що ЄС має вжити заходів щодо скорочення державних витрат і стимулювання економічного зростання.  25% європейців виступають лише за заходи, які стимулюють економіку, а 23% європейців  лише за скорочення державних витрат.

Серед шляхів виходу ЄС з кризи, 49% відсотків опитаних називають необхідною підтримку малого та середнього бізнесу,  47% – інвестування у навчання та дослідження, 44% – боротьбу з безробіттям серед молоді.

 55% європейців відзначають, що  відчуватимуть себе більш захищеними спільними заходами країн ЄС щодо виходу з кризи, в той час як 38%  виступає за індивідуальний шлях виходу з кризи для кожної країни.

Більшість європейців – 80%,  вважають, що фінансова допомога державам-членам, які мають економічні труднощі, повинна залежати від дотримання загальних правил Єврозони, а у разі не дотримання – 72% європейців вважають можливим  застосування штрафів до країн-порушниць .

Порівняно з минулим дослідженням, на 5%  більше європейців (66%) виступають за податок на фінансові  операції (FTT). Найбільше  прихильників нового податку проживає у Греції, Італії, Португалії, Іспанії та на Кіпрі.  

Дослідження було проведено  у  період  з  10  по  25  березня  2012  року.  Під  час дослідження було опитано 26 тис. 593 європейця у віці від 15 років.

Як повідомляв The Economist, у Єврозоні найближчим часом необхідне  повільніше фіскальне регулювання, більше інвестицій, вільніша валютна політика для сприяння зростанню й міцніший фінансовий захист слабких країн на периферії від поширення на них кризи.