"Змінами до бюджету передбачено збільшення видатків на зарплати і пенсії, а з метою їх фінансування заплановано збільшення бюджетних надходжень. Для виконання запланованого урядом показника дефіциту бюджету в 1,8% ВВП, необхідне вжиття нових заходів", – сказав керівник місії МВФ.
МВФ рекомендує Україні підвищити ціни на газ для населення, житлово-комунальні тарифи, а також удосконалити податкове адміністрування, зокрема посилити оподатковування заможних громадян. Наразі фонд вітає проведення українською владою пенсійної реформи й схвалення нової редакції Митного кодексу.
Глава МВФ заявив, що фонд повернеться до теми фінансування України лише після того, коли побачить намір влади продовжити реформи. "Ми зараз чекаємо від уряду (України –ред.) ініціатив щодо затвердження та впровадження низки певних заходів. Як тільки вони визначаться і будуть готові це зробити, ми будемо готові продовжити дискусії про надання фінансування", – сказав він.
Джарвіс також додав, що Україні необхідно істотне зовнішнє фінансування, що робить країну чутливої до зміни в настроях інвесторів. "Для забезпечення підтримки інвесторів Україна повинна неухильно проводити політику, спрямовану на забезпечення економічної стабільності, і здійснювати оголошені реформи в ключових секторах", – додав глава місії МВФ.
Щодо монетарної політики, Джарвіс зазначив, що вона повинна залишитися націленою на підтримку цінової стабільності в умовах високих зовнішніх ризиків. Водночас у МВФ вважають, що більша гнучкість обмінного курсу допоможе краще адаптуватися Україні до змін економічних умов і більшою мірою захистить національну економіку від зовнішніх шоків.
З його слів, засідання ради директорів МВФ, на якому буде прийматися рішення щодо перспективи співробітництва з Україною, може відбутися наприкінці червня.
Як повідомлялось, місія МВФ прибула до України 21 травня для зустрічей із владою. У перший день візиту перший віце-прем’єр-міністр Валерій Хорошковський запевнив голову місії МВФ Кріса Джарвіса, що Україна зацікавлена у продовженні співпраці з фондом.
У листопаді 2011 року місія МВФ, що працювала в Україні з 25 жовтня до 3 листопада, вирішила зробити перерву в переговорах з українською владою.
Фонд наполягав на підвищенні Україною тарифів на газ для населення, вважаючи це однією із ключових умов продовження співробітництва.
Президент Віктор Янукович виключив підвищення цін на газ для населення для отримання кредиту МВФ.