Програма британської телемовлення корпорації «Панорама» отримала кадри, зроблені на території України та Польщі, на яких видно, як уболівальники віддавали нацистські вітання і при появі на полі чорношкірих гравців видавали звуки, схожі на крики мавп .
Британці отримали докази широко розповсюдженого в Україну антисемітизму. Також вони стали свідками жорстокого нападу на групу азіатських студентів. Інцидент зі студентами стався в Харкові, де будуть проходити деякі матчі Євро-2012. В момент, коли Бі-бі-сі знімали зіткнення між ворогуючими групами футбольних фанатів, хулігани несподівано помітили нову мішень: невелику групу азіатських студентів, які мали намір підтримати свою футбольну команду. Їх почали бити руками і ногами – по всій ймовірності, причиною нападу став їх колір шкіри.
Бі-бі-сі продемонструвала ці кадри колишньому капітанові збірної Англії Солу Кемпбеллу. У відповідь той засумнівався в правильності рішення віддати Євро-2012 Україні та Польщі.
«Вони повинні сказати: якщо хочете проводити цей турнір, то вирішите свої проблеми. Ви не заслужили приймати такі престижні змагання у своїй країні», – зазначив футболіст.
Влада Великобританії рекомендує уболівальникам афро-карибського або азіатського походження, які прямують на Україну, бути особливо обережними через загрозу расистських нападів.
Між тим Кемпбелл відверто порадив уболівальникам дивитися ігри чемпіонату по телевізору.
«Залишайтеся вдома, подивіться чемпіонат по телевізору. Не потрібно ризикувати. Тому що назад ви можете повернутися в труні», – заявив чорношкірий футболіст.
Раніше УЄФА дистанціювалася від подій, знятих Бі-бі-сі. Футбольні єврочиновники заявили, що всі матчі, які були зняті, проводилися в рамках внутрішніх чемпіонатів, і тим, що відбувається там повинні займатися футбольні асоціації цих країн. В УЄФА також підкреслили, що Євро-2012 повинен надати ще одну можливість побороти проблему расизму в Україні та Польщі.
Раніше глава Міжнародної федерації асоціацій професійних футболістів Тео ван Сеггелен заявляв, що провідним футболістам Європи загрожують образи на расовому грунті під час майбутнього чемпіонату Європи. Ця організація провела власне дослідження явища расизму, насильства та замовних матчів у Східній Європі, яке було оприлюднено в лютому цього року. В ньому 10% всіх опитаних професійних футболістів сказали, що були жертвами насильства. В половині випадків – з боку уболівальників.