Зокрема, депутат від НУНС Андрій Парубій вважає, що вимога демократичності виборів і участі в них лідерів опозиції звучить давно, але на цей раз вона виписано жорстко і чітко.
«Це демонструє, що українська влада заходить в глухий кут у міжнародних відносинах. Найстрашніше, що Янукович за досить короткий час зумів зупинити рух України до Європи. Чи він зупиниться на цьому шляху – мені сказати важко. Бо досі він або залишався глухим до будь-яких звернень, або цинічно їх ігнорував. Тому я думаю, що шлях в Європу для українців лежить тільки через усунення Януковича від влади. Поки він при владі, євроінтеграція для України ставатиме дедалі примарнішою», – заявив він.
Водночас депутат від БЮТ-«Батьківщина» Микола Томенко вважає, що вибірковість української влади поширюється не лише на правосуддя, а й на те, як вони читають міжнародні документи.
«Ось вони побачили, що в тексті резолюції не закликається до політичного бойкоту ЄВРО-2012 – і зробили висновок, що це дуже провладна резолюція. При тому, що в ній містяться прямі норми щодо участі Тимошенко, Луценка, Іваненка у виборах, їх належного лікування. Тому я займаю досить песимістичну позицію і вважаю, що цю резолюцію спіткає доля всіх попередніх. Я думаю, настав час переходити до санкцій, але не до України як держави, а до конкретних високопосадовців, які на них заслужили», – вважає Томенко.
Натомість, на думку депутата від БЮТ-«Батьківщина» Остапа Семерака, ця резолюція безперечно матиме наслідки.
«Стосунки між Україною та ЄС – двосторонні, це дорога з зустрічним рухом. Якщо один з суб’єктів цих відносин на це не зважає, то інший мусить зважати. Перше – Україна вже відчуває охолодження відносин з ЄС, Україна недоотримує кредитів та грантових програм від європейських та світових інституцій. Друге – це поганий сигнал для інвесторів з ЄС та всього світу. Третє – персональні санкції стосовно певних чиновників, про що йшлося під час обговорення резолюції в Європарламенті. Поки що цього не було внесено в резолюцію, що стало насідком компромісу між європейськими соціалістами та європейськими народниками», – зазначив він.
«Арсенал впливу на ситуацію у Європи звужується. Залишаються лише санкції, насамперед персональні – проти українського керівництва. Можливо це зможе подіяти», – додав він.
Детальніше читайте: Депутати про резолюцію Європарламенту: критика регіоналів і застереження опозиції