Генсек заявив, що проблеми Афганістану неможливо вирішити без «позитивного залучення» Пакистану. Він також повторив, що союз НАТО продовжить підтримувати Афганістан і після виведення бойових частин міжнародних сил наприкінці 2014 року. Генсек НАТО ствердив, що мета присутності в Афганістані – не допустити перетворення країни в «прихисток для терористів, як це було в минулому». Расмуссен підкреслив, що головну роль в Афганістані має відігравати законний уряд, а не рух «Талібану», який досі залишається «гловним ворогом Кабулу» .
У Північноатлантичному союзі очікують, що Пакистан припинить блокування на своїй території шляху постачання багатонаціональних Міжнародних сил сприяння безпеці, які діють в Афганістані під командуванням НАТО. Крім того, НАТО домагається від Пакистану посилити боротьбу з афганськими бойовиками, які знаходять собі прихисток по той бік кордону на пакистанській території.
Нагадаємо, Пакистан закрив рух сухопутним шляхом до кордону з Афганістаном півроку тому після інциденту з помилковим повітряним ударом із американського вертольота зі складу міжнародних сил в Афганістані по контрольно-пропускному пункту на території Пакистану поблизу афганського кордону, в якому загинули 24 пакистанські військовослужбовці. Сполучені Штати висловили жаль через загибель людей.
Як повідомлялось, на саміт НАТО, який розпочнеться в Чикаго завтра, 20 травня, серед 50 представників держав-членів НАТО та країн партнерів альянсу запрошено президента Афганістану Асіф Алі Зардаріта президента Афганістану Хаміда Карзая.
Читайте також: «Море лих» для НАТО: фінансова криза в ЄС і орієнтація США на Азію – подвійний удар по альянсу