За її словами, громадяни, які перебувають під вартою, знаходяться під повним контролем з боку держави. Відповідно, зауважила вона, держава у разі ухвалення запропонованих змін до українського законодавства змушена буде добровільно передати таку людину для відбування покарання в іншу державу й при цьому ще й для лікування там.
«Тут виникає проблема з Конституцією», – сказала Лутковська, тому що, за її словами, громадянин України не може бути виданий в іншу державу. «Ця пряма норма», – додала вона.
Омбудсман ще раз підкреслила, що засуджений громадянин перебуває під контролем держави, держава несе за нього повну відповідальність, у тому числі за стан його здоров’я.
Як повідомлялось, у фракції Партії регіонів не бачать доцільності прийняття закону про дозвіл лікування українських в'язнів за кордоном.
Нагадаємо, парламентський комітет з питань правової політики порекомендував Верховній Раді прийняти в першому читанні законопроект, що дозволяє українським ув'язненим проходити лікування за кордоном.
Депутат Тарас Чорновіл, який вніс цей документ до парламенту, заявив, що в Раді законопроект активно підтримується і він швидко проходить процедуру. Депутат також припустив, що він може бути розглянутий найближчим часом.
Про готовність взяти Тимошенко на лікування заявляли влада Німеччини, Росії та Швейцарії.
Нещодавно прем'єр-міністр Микола Азаров в інтерв'ю Euronews не виключив можливості лікування Тимошенко за кордоном.