Рада із питань співробітництва взяла на себе зобов’язання з надання першочергової уваги пришвидшенню реалізації Порядку денного асоціації.
Учасники зустрічі взяли до уваги те, що Україна знову підтвердила свою відданість зовнішньополітичному курсу, заснованому на європейській інтеграції.
Також Рада з питань співробітництва висловила надію щодо зміцнення Східного партнерства у період, що залишився до саміту ініціативи, запланованого на 2013 рік.
Учасники зустрічі також звернули увагу на той факт, що укладання Угоди про асоціацію (включаючи глибоку та всеохопну зону вільної торгівлі) між ЄС та Україною слугуватиме позитивним прикладом для усіх країн-учасниць Східного партнерства.
Окрім того, учасники зустрічі підкреслили важливість зміцнення співпраці у зовнішній політиці, а також безпековій та оборонній сферах.
Учасники засідання також звернулися до питання розвитку двосторонніх відносин у середньостроковій перспективі. У цьому контексті ЄС наголосив: відданість України духу політичної асоціації визначатиметься передусім її відповіддю на проблему вибіркового правосуддя, проведенням широкої судової реформи, забезпеченням вільних та справедливих парламентських виборів у жовтні цього року, а також пришвидшенням реформ, визначених у Порядку денному асоціації.
Європейська сторона закликає українську зосередитися передусім на реформах у сферах кримінального судочинства та свободи об’єднань; також не слід забувати про систематичні структурні реформи, що мають бути здійснені у прозорий спосіб із залученням усіх зацікавлених сторін. Також ЄС взяв до уваги зобов’язання України щодо поліпшення бізнес-клімату в країні.
Окрім того, обидві сторони підкреслили важливість енергетичної реформи, особливо у контексті реструктурування НАК «Нафтогаз», беручи до уваги нещодавню законодавчу діяльність у цій сфері.
Рада з питань співробітництва привітала прогрес України, досягнутий у впровадженні положень Плану дій з лібералізації візового режиму; вона взяла до уваги спільні висновки засідання міністрів юстиції та внутрішніх справ ЄС та України у 2011 році, а також інших зустрічей на рівні старших посадових осіб.
Обидві сторони привітали парафування тексту Угоди про асоціацію, що відбулося 30 березня поточного року і завершило п’ятирічний період переговорів.
Європейський Союз на засіданні Ради був представлений міністром закордонних справ Данії (країни-голови ЄС) Віллі Сьовндалом; Україна – прем’єр-міністром Миколою Азаровим.
Нагадаємо, Сьовндал вчора назвав три кроки, які повернуть відносини Брюсселя і Києва на колишній рівень.