«Бойкот – це завжди крайній захід, особливо, коли йдеться про учасників саміту такого високого рівня. Політики високого рівня ніколи не схвалюють такі рішення без детальних роздумів про наслідки», – сказала депутат.
Водночас, на думку Овіір, якби лідери Європейського Союзу не підтримували розвиток демократичної України, то ніколи б не погодились навіть на підготовку Угоди про асоціацію.
«З іншого боку, наша увага була прикута до колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, її процесу та всього, що стосується цього випадку. Як би там не було, я вважаю, що Партія регіонів, український уряд та Президент недостатньо часу спілкувалися з Європейським Союзом. Наприклад, якщо ми згадаємо останній інцидент з пані Тимошенко – погане ставлення до неї у в’язниці – ми відзначаємо, що українські ЗМІ чи політики не спростували новини і не надали доказів, що заслуговують на довіру, щоб переконати, що цього не було», – сказала Овіір.
«Якщо український уряд та глава держави продовжать поводитись зарозуміло, тоді так, можливо, що такі бойкоти можуть відбуватися знову. З метою зупинення бойкотів міжнародна спільнота має стати свідком чітких сигналів чи дій з боку українських лідерів з метою покращення поточної ситуації», – додала депутат.
Вонга зазначила, що добрі та конструктивні відносини між Україною та ЄС – в інтересах обох сторін. При цьому, за словами депутата, якщо Україна все ще зацікавлена у просуванні до цієї мети, тоді владі варто переглянути свої підходи у внутрішній політиці.
«Те, що відбувається навколо Тимошенко, – це не лише предмет внутрішніх справ, це має більш широкий вплив», – зазначила Овіір.
Вона також додала, що як член делегації зі співробітництва з Україною підтримує відкриту та прозору співпрацю між ЄС та Україною.
При цьому депутат ще раз наголосила на важливості покращення спілкування між сторонами, яке може попередити багато непорозумінь, що трапляються, коли рішення ухвалюються не прозоро.
Як повідомлялось, Німеччина продовжує вважати чемпіонат Європи з футболу 2012 року, проведення якого заплановане в Україні й Польщі, гарним приводом для зовнішнього тиску на владу України з метою змусити їх знайти прийнятне для Європейського Союзу рішення щодо справи колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.
Нагадаємо, низка європейських політиків висловилася за бойкот ЧЄ-2012 з футболу в Україні через незадовільний, на їхню думку, стан демократії в країні, зокрема переслідування колишнього прем'єр-міністраЮлії Тимошенко.
У свою чергу співорганізатор ЧЄ-2012 з футболу офіційна Польща закликає європейських політиків не втягувати чемпіонат у політичні чвари.
Міністерство закордонних справ України вважає, що заяви про бойкот шкодять у першу чергу національним збірним, які будуть брати участь у змаганні.