У відомстві пояснюють, що «це наслідок збільшення загального товарообігу України (у січні-квітні 2012 він склав $48,6 млрд), у тому числі завдяки спрощенню та прискоренню митних процедур та ефективній взаємодії відомства з бізнес-структурами».
«Приклад такої взаємодії ‑широкомасштабна роз’яснювальна кампанія, яку Держмитслужба проводить серед суб’єктів із метою підвищення податкової культури», – сказано у повідомленні.
У відомстві впевнені, що подальшому розвитку зовнішньоекономічної діяльності сприятиме новий Митний кодекс, «адже цей документ передбачає прийняття мінімальної кількості постанов Кабміну та наказів міністерств».
Новий митний кодекс зібрав у собі положення, які раніше містилися в різних законах і підзаконних актах, пояснюють у Держмитниці. Підприємець зможе чітко прорахувати, скільки часу йому знадобиться на доставку товарів та їх митне оформлення, які податки потрібно буде сплатити.
Дуже велику увагу приділено використанню сучасних електронних систем і технологій, які дозволяють скоротити час проходження товарів через митницю, мінімізувати суб’єктивний вплив на прийняття рішень і зменшити кількість бюрократичних процедур.
Новим Митним кодексом також визначено вичерпний перелік документів, потрібних для митного оформлення. За пропозицією Держмитслужби у Кодексі було передбачено подання разом з митною декларацією тільки рахунку або іншого документа, який визначає вартість товару, та декларації митної вартості.
Інші документи, необхідні для здійснення митного контролю й оформлення товарів, декларантом не подаватимуться (відомості про такі документи зазначатимуться у вантажній митній декларації).
Новий митний кодекс вступить в дію 1 червня 2012 року.
Нагадаємо, у січні-квітні Фонд державного майна перерахував до державного бюджету 5,05 млрд гривень від приватизації держмайна.