На думку The Foreign Policy, «Мєдвєдєв ніколи не був ліберальним реформатором».
«Кінець його фальшивого ліберального президентства швидше за все змусить Кремль більше покладатися на репресивні механізми та розпалювати націоналізм. У свою чергу це збільшить розчарування та гнів у суспільстві та викличе більше політичних потрясінь. Розчарування Мєдвєдєвим скоріш за все вб’є помилкову надію на те, що зміни в Росії можуть йти зверху. У той же час тиск знизу може призвести до непередбачуваних обставин», – пише видання.
The Foreign Policy підкреслює, що формально відмовившись від влади, Мєдвєдєв офіційно залишив країну деморалізованою.
«За його правління країна стала більш корумпованою та дискредитованою, тоді як економіка стагнувала. Єдиною світлою плямою стало пробудження, зростаюче бажання більшої підзвітності від уряду. У недільних демонстраціях взяли участь десятки тисяч демонстрантів, а сотні були заарештовані та стали жертвами нападу сил безпеки як останнього доказу того, що режим втрачає свою легітимність. Репресії, які відбулися в останній день перебування Мєдвєдєва на посаді викликають більше питань з приводу стійкості системи. Готовність протестувальників протистояти владі доводить, що Росія вступає в неспокійні часи», – додає видання.
У свою чергу експерт з Carnegie Moscow Centre Лілія Шевцова у коментарі AFP заявила, що «очевидно, що на посаді прем’єра Мєдвєдєв не може бути більш ефективним, ніж він був на посаді президента».
Вона назвала його «політичних ботоксом», чиїм завданням було зробити путінську Росію більш прийнятною для Заходу.
«Росія перебуває у стагнації. Соціальну та економічну кризу неможливо уникнути. Путіну може знабобитися зробити з Мєдвєдєва цапа відбувайла», – зазначила Шевцова.